Partneři projektu

 


EHP a Norské fondy

Granty EHP a Norských fondů představují příspěvek Islandu, Lichtenštejnska a Norska na snížení hospodářských a sociálních rozdílů a k posílení bilaterálních vztahů s 16 zeměmi EU ve střední a jižní Evropě a Pobaltí. 

 

Institute of Archaelogy, Iceland  

 

Cílem islandského institutu je výzkum a zvyšování informovanosti o archeologii a příbuzných oborech. Důraz klade na rozvoj a zdokonalování jednotlivých členů v oblastech souvisejících s archeologickým průzkumem, kulturním dědictvím a revizí právních předpisů starožitností.

 

 

Archa13

Společenství lidí, stojící za obecně prospěšnou společností Archa 13, které chce zvýšit úroveň prezentace kulturně historických památek v České republice. Proto se snaží v rámci své činnosti oživovat stará řemesla, podporovat ochranu a záchranu památek všeho druhu a připravovat populárně naučné programy pro děti a mládež v duchu Komenského hesla "škola hrou”. 

 

Liberecký kraj

 

Logo Liberecký krajDruhý nejméně lidnatý kraj v ČR patří zároveň mezi nejlesnatější. Na jeho území leží nejstarší národní park Krkonoše a nejstarší chráněná krajinná oblast Český ráj. Právě díky přírodnímu bohatství se stává Liberecký kraj vděčným turistickým cílem.

 

Obec Svijanylogo obec svijany

Malebná obec s bohatou historií leží na pravém břehu Jizery zhruba 6 km od města Turnov. Blízkost Českého ráje, Naučná stezka Svijany a řada přírodních krás z ní dělá atraktivní turistický cíl.

  

Národní památkový ústav ÚPS na Sychrově

logo NPÚ ÚPS na Sychrově

 

Územní památková správa na Sychrově spravuje 18 památkových objektů v Libereckém, Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Jejím posláním je nejen správa památek jako takových, ale také péče o mobiliář a hledání cest, jak co nejekonomičtěji a zároveň s láskou přistupovat ke státem svěřeným historickým stavbám.

 

Severočeské muzeum v Libercilogo Severočeské muzeum

Severočeské muzeum v Liberci je nejstarším uměleckoprůmyslovým muzeem v českých zemích. Disponuje mimořádně bohatými sbírkami ze všech zájmových oborů, i když historicky zde byl kladen důraz na sklo a textil.

 

Život hrou

logo montessori

 Montessori pedagogika je založena na pečlivém pozorování dětí a odhalování jejich skutečných potřeb. Dětem od útlého věku nabízí motivující prostředí připravené pro jejich přirozený rozvoj, získávání znalostí a dovedností, objevování okolního světa i vlastní osobnosti.

 

 

ROMMUZlogo ROMMUZ

Muzeum romské kultury bylo založeno v roce 1991 a v evropském kontextu je unikátní institucí, která globálně dokumentuje kulturu Romů a Sintů. Zároveň je prostorem pro setkávání kultur, jehož cílem je přispět k boji proti xenofobii a rasismu.

 

HotelsCombined.cz

 

Kudyznudy.cz

Pod názvem Kudy z nudy naleznete projekt České centrály cestovního ruchu – CzechTourism, jehož cílem je podpora domácího cestovního ruchu. Kudy z nudy nabízí komplexní nabídku pro každého cestovatele. 

 

Napište nám
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací