Zábava

Zámecká hra Arcana II. - Proti času
Každý zámek má svá tajemství, tajné chodby, v jejichž zdech je nasáklá historie. Na Zámku Svijany můžete jeho historii zahalenou pod rouškou tajemna postupně odkrývat se svými přáteli v Zámecké zážitkové hře Arcana, která vás provede zámkem.
Putovní hra Arcana
Na Zámku Svijany je ukrytý poklad. Nalézt ho mohou pouze ty děti, které dovedou vyřešit zapeklité úkoly a hádanky na dobrodružné cestě okolím Svijan. Putovní hra Arcana, ve které se hraje se speciálním batohem, je určena pro rodiny s dětmi od 7 let.
Montessori koutek
Informační centrum Zámku Svijany nabízí Montessori koutek, který zabaví děti a pomocí speciálních her rozvíjí jejich schopnosti. Přijďte a pozorujte své děti, jak mají upřímnou radost z vlastní šikovnosti.
Dětské hřiště a pískoviště
Pro malé návštěvníky je připraveno dětské hřiště s netradičními hracími panely a pískoviště, které navíc ukrývá tajemství. Zvídavé děti si tam mohou zahrát na malé archeology.
Netradiční prohlídky a Zámecké kvízy
Zámek Svijany nabízí i netradiční prohlídky zámku. Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny speciální dětské prohlídky a pro dospělé nabízíme noční prohlídky s archeologem Petrem Brestovanským. Užijte si zábavu na zámku a vydejte se na netradiční prohlídky!
Zámecký skřítek Chmelík
Na zámku se nám zabydlel zámecký skřítek. Narodil se z chmelových šištic a jmenuje se Chmelík. Podívejte se, kde všude se s ním na zámku setkáte, vybarvěte si jeho obrázek nebo zkuste uhodnout některou z jeho zvířátkových hádanek.
Napište nám