Média

Napsali o nás

Série akcí na zámku Svijany bude jako svíčky na adventním věnci odpočítávat dobu zbývající do Vánoc

24. listopadu 2022; Genus.cz: Zámek Svijany nezapomíná na návštěvníky ani po oficiálním ukončení sezóny. Na dobu adventní pro ně letos opět připravil řadu zajímavých akcí na nádvoří, v prostorách zámku i v zámecké kapli, které budou stejně jako svíčky na adventním věnci odpočítávat zbývající dobu do Vánoc. Celý adventní program je zdarma nebo jen s dobrovolným vstupným.
Napsali o nás

Chrastilo se už v pravěku

5. září 2022; Blesk: Na Zámku Svijany ukazují hračky ze žárových hrobů.
Napsali o nás

O záchranu Zámku Svijany se zasloužil místní pivovar. A vytvořil v něm řadu zajímavých expozic

30. května 2022; Český rozhlas: Mezi nejnověji opravené památky v Libereckém kraji patří Zámek Svijany. Jeho historie sahá do 16. století a je spojená s vařením piva. Pivovar se v záznamech objevuje už roku 1564 a samotný zámek pak o tři roky později, kdy Vartemberkové začali s jeho stavbou. Jeho dalšími majiteli pak byli například Jáchym Ondřej Šlik, Albrecht z Valdštejna či Karel Alain Rohan.
Napsali o nás

Zámek Svijany otevřel luxusní pivní lázně

29. března 2022; iDNES.cz: Pivo se v Pivovaru Svijany vaří už od roku 1564 a 460 let tak blahodárně působí na své konzumenty zevnitř. Letošní rok v tomto směru přinesl novinku – vybrané kvalitní suroviny a meziprodukty vznikající při výrobě piva budou na ně poprvé působit i zvnějšku zásluhou nově otevřených pivních lázní.
Napsali o nás

Svijanský zámek ukázal nálezy ze žárového pohřebiště

15. listopadu 2021; rtmplus.cz: Svijanský zámek uspořádal noční prohlídku s netradičním průvodcem, ujal se toho archeolog Petr Brestovanský. V rámci prohlídky mohli návštěvníci vidět např. nálezy ze žárového pohřebiště z doby bronzové.
Napsali o nás

Zámek Svijany zve na tradiční Svatováclavské slavnosti

22. září 2021; Babinet.cz: Zámek Svijany po dokončení kompletní rekonstrukce před šesti lety neláká jen na zámeckou kapli s restaurovanými freskami nebo unikátní archeologickou expozici s nálezy z okolí Svijan, ale i na řadu zajímavých akcí pro celou rodinu. Jejich zářijovým vrcholem jsou vždy oslavy svátku patrona české země a také českého piva - svatého Václava. I letos čeká všechny návštěvníky zámku při tradičních Svatováclavských slavnostech v úterý 28. září tradiční jarmark s ukázkami řemesel a dílničkami, bohatý dobový program a také prohlídky sousedního pivovaru a ochutnávky svijanského piva.
Napsali o nás

Za zámky podél řeky Jizery. Cyklovýlet provede Českým rájem

11. března 2021; kraj-liberec.cz: Sportovně založené turisty si Liberecký kraj hýčká. Aby ne: mají tu k výpravám do přírody takřka ideální podmínky po celý rok. Trasy, které v zimě zdolávají na běžkách, si v jarních a letních měsících mohou projet na kole. Nyní vydal Liberecký kraj novou brožurku, která obsahuje pětadvacet tipů na cyklistické výlety. Ty kraj postupně představí.
Napsali o nás

PES se přesunul do třetího stupně: Lidi, máme otevřeno

4. prosince 2020; ahaonline.cz: Jako když je PES celý den hladový a vy mu večer naplníte misku až po okraj. Podobně lačně jako on po ní se včera Češi vrhli do obchodů a restaurací, které se s uvolněním epidemických opatření po téměř dvou měsících konečně otevřely. Aha! pro vás zmapovalo, jak to vypadalo v daných provozovnách napříč republikou.
Napsali o nás

Kulturní léto na Zámku Svijany – koncerty, divadlo, netradiční prohlídky i sport

8. července 2020; babinet.cz: Zrekonstruovaný Zámek Svijany je od dokončení kompletní rekonstrukce před pěti lety častým cílem rodinných výletů návštěvníků z blízka i z daleka. Přijíždějí obdivovat zámeckou kapli s restaurovanými freskami, výstavu o historii zámku a jeho pánů nebo unikátní archeologickou expozici s nálezy z okolí Svijan. Letos v létě budou mít pro návštěvu zámku další pádný důvod – Kulturní léto s bohatým programem pro hosty každého věku.
Napsali o nás

Svijany lákají na zrekonstruovaný zámek a výrobu piva od roku 1564

11. července 2020; autoweb.cz: Nově zrekonstruovaný Zámek Svijany je častým cílem rodinných výletů návštěvníků z blízka i z daleka. Vydejte se na něj také, čeká vás spousta zábavy.
Napsali o nás

Zámek Svijany zahajuje adventní program. Nabídne i pivovarský elixír – Svijanského Předka

29. listopadu 2019; libereckezpravy.cz: Zámek Svijany přichystal pro své návštěvníky v předvánočním období speciální adventní program. Zahájí ho 1. prosince rozsvěcením vánočního stromu.
Tiskové zprávy

Svatováclavské slavnosti – čtvrtý ročník oslav českého piva na Zámku Svijany

Zámek Svijany oslaví 28. září Svatováclavskými slavnostmi Dny českého piva. Již čtvrtý ročník slavností nabídne program pro celou rodinu i oblíbený pivní speciál DUX, který Pivovar Svijany vaří jen jednou ročně. Chybět nebude ani patron českého piva, svatý Václav, který na zámek již tradičně zavítá na svém koni.
Napište nám