Za kulturou, gastronomií i na dovolenou do Svijan

Z Prahy za hodinku, z Liberce za 20 minut. Přesně tady – na okraji Českého ráje – se nachází obec Svijany, která skrývá poklady pro milovníky kultury, českého tradičního piva i cestování. Zámek Svijany, který před lety odkoupil a kompletně renovoval Pivovar Svijany, je ideálním výchozím bodem pro delší pěší nebo cyklistické trasy po Českém ráji. Pivovaru se podařilo chátrajícímu zámku vdechnout nový život a vytvořit z něj atraktivní místní centrum kulturního dění a příjemné místo pro odpočinek a únik od reality.

Loni zámek rozšířil své služby a otevřel Hotel & Zámek Svijany. Nabízí tak luxusní ubytování ve stylově zařízených hotelových pokojích. Strávit noc mezi zdmi nasáklými historií, a přitom si užívat komfort dnešní doby nikdy nebylo snazší. Letos hotel rozšířil svou nabídku speciálních balíčků pro ty, kteří nejedou jen za odpočinkem, ale i za zážitky. Oblíbeným balíčkem je romantický pobyt pro dva nebo zážitkový balíček, který zahrnuje zámeckou hru Arcana.

Tajemná hra Arcana
 

Hra Arcana je dobrodružná interaktivní hra s prvky rozšířené reality,“ říká Libor Stejskal, manažer Zámku Svijany. Je určena pro skupiny přátel, kteří se chtějí pobavit, vyzkoušet svůj důvtip i postřeh, a navíc objevit tajemství Zámku Svijany. „Během sezóny, která začala v dubnu a končí v říjnu, je možné Arcanu hrát kdykoliv v otevírací době zámku po předchozí rezervaci. Hra je určitě i krásným a originálním dárkem, a proto zájemcům rádi připravíme dárkové poukazy,“ dodává Libor Stejskal. Zámek nabízí i piknikové koše do zámecké zahrady. Nabídka v areálu Zámku Svijany je opravdu pestrá a pro zájemce není problém připravit pobyt na míru dle požadavků.

Na nádvoří zámku se nachází nově otevřená kavárna a jen pár kroků dál čeká na hosty tradiční Pivovarská Restaurace Svijany. A nakonec, jelikož je Pivovar Svijany doslova přes ulici, si na své přijdou i milovníci zlatavého moku. Pro hosty Hotelu Zámek Svijany ve spolupráci s pivovarem nabízí soukromé prohlídky Pivovaru Svijany, který je jedním z největších českých pivovarů zachovávající tradiční postup vaření piva, včetně kvašení v otevřených spilkách.

 

Vydejte se za nevšedními zážitky do Svijan.

Zdroj: www.lui.cz

Napište nám