Zámecké slavnosti ve Svijanech

24. 06. 2017 (09:00-18:00)

Datum akce: 24. 06. 2017

Čas akce: 09:00-18:00

Místo konání: Zámek Svijany

Telefon: +420 481 770 703

Nenechte si ujít exkurzi Pivovaru Svijany a zarezervujte si místo na prohlídce: https://www.zameksvijany.cz/rezervace.html

Zámek Svijany oslaví první výročí od otevření veřejnosti - přijďte slavit s námi!
Zažijte putování časem na zámku Svijany!

Čeká vás pestrý program pro celou rodinu:

Zámecký areál se pro vás otevře již v 9 hodin ráno. Těšit se můžete na řadu zajímavých tradičních i netradičních stánků s občerstvením a chybět nebude ani pivní osvěžení v podobě Zámeckého Mázu uvařeného speciálně ke slavnostnímu otevření zámku Svijany v loňském roce. V 10:30 hodin proběhne slavnostní spuštění zámecké vlajky a tradiční naražení dřevěného sudu s pivem, které provedou zástupci Pivovaru Svijany.

S dětmi zažijete dobové putování zámkem. Zámecká paní, rytíř i princezna vám poví zajímavosti nejen o Zámku Svijany a jeho okolí, ale pro ty nejmenší budou mít připraveny i zábavné úkoly. Za splnění každého úkolu získají děti razítko a na konci na ně bude čekat odměna. Zábavnou formou se tak dozvědí spousty zajímavých informací včetně toho, jak se vaří pivo.

Veselo a živo bude i v zámecké zahradě a na nádvoří! Mini ZOO Hrabětice si pro děti připravila projížďky na oslících i ponících, Sokolník vám ukáže, jak ovládnout nezkrotné vzácné ptactvo a pro zájemce bude možné si v naší dobové pekárně upéct vlastní chléb. Kdo se nebojí zbraní a má jestřábí zrak, bude ho moci prověřit v dobové středověké střelnici. Celý den se na nádvoří budou střídat hudební koncerty s divadelními představeními pro malé i velké.

Těšíme se na vás již tuto sobotu!

Nenechte si ujít exkurzi Pivovaru Svijany a zarezervujte si místo na prohlídce: https://www.zameksvijany.cz/rezervace.html

Partnerem akce je Rádio Contact Liberec www.rcl.cz

Vstupné dospělí/děti:
venkovní areál 50 Kč/30 Kč
zámek 60 Kč/40 Kč

Občerstvení na Zámeckých slavnostech pro vás bude zajišťovat Zámecký šenk. Těšit se můžete na tradiční českou kuchyni, ke které nesmí chybět dobře vychlazené svijanské pivo a pro děti malinovka. Všechna piva z výčepu i malinovka pro vás budou za akční cenu 25,- Kč / 0,5 l. Hlavním partnerem občerstvení a novým provozovatelem Zámeckého šenku je společnost K+B produkce. 

Napište nám