3. Svatováclavské slavnosti na Zámku Svijany

Svijany, 19. září 2018 – Letos to bude po třetí v řadě, kdy Zámek Svijany poctí svou návštěvou sv. Václav při příležitosti Svatováclavských slavností, které se uskuteční tradičně 28. září. Pro návštěvníky připravil zámek ve spolupráci s přilehlým pivovarem bohatý celodenní program. Na slavnostech se bude čepovat i speciální svijanské pivo, uvařené k oslavám Dnů českého piva – DUX.

 

Program pro celou rodinu

Brány zámku  se otevřou pro návštěvníky v 10 hodin a od této chvíle čeká návštěvníky nabitý program v podání středověké hudební skupiny GNOMUS, šermířských i kejklířských vystoupení, pivních soutěží a přehlídky pivních i dobových šatů. Celý den bude zakončen koncertem kapely Waldovy Matušky. „Ani na letošních Svatováclavských slavnostech nemůže chybět tolik očekávaný příjezd svatého Václava na koni, který je znám nejen jako patron českých zemí ale i patron českého piva,“ říká Libor Stejskal, manažer Zámku Svijany a dodává: „Pivovar Svijany k této příležitosti uvařil i světlé speciální pivo DUX, které bude během Dnů českého piva k ochutnání jen na několika místech po celé České republice včetně našich Svatováclavských slavností.“ Milovníci piva by si neměli nechat ujít naražení sudu speciálu DUX se svijanským sládkem Petrem Menšíkem a ředitelem pivovaru Romanem Havlíkem, které proběhne v 11 hodin. Vstupné na Svatováclavské slavnosti je 90 Kč pro dospělé, 60 Kč pro děti do výšky 140 cm. Vstupenka zahrnuje i vstup na zámek a všechny jeho expozice.

 

Speciální prohlídka pivovaru

Letošní novinkou je kapacitně omezená prohlídka pivovaru přímo se samotným sládkem Pivovaru Svijany Petrem Menšíkem. V rámci exkurze se její účastnici podívají na běžně nepřístupná místa a budou se moci pobavit o pivu přímo s mistrem svého řemesla. Prohlídka mimo jiné zahrnuje i návštěvu nové stáčírny plechovek i prostory otevřených spilek, kde probíhá tradiční kvašení piva. Na konci celé prohlídky každý obdrží jako pozornost limitovanou edici 20 % piva ve speciální lahvi o objemu 0,75 l s patentním uzávěrem, uvařeného k příležitosti 20 let samostatnosti pivovaru. Cena této speciální prohlídky je 249 Kč, při zakoupení vstupenky na Svatováclavské slavnosti 199 Kč. Mimo tuto unikátní prohlídku se lze zúčastnit i běžných prohlídek pivovaru s průvodcem za zvýhodněných 50 Kč, které budou probíhat v určené časy po celý den. Zájemci by si měli exkurze pivovaru z důvodu omezené kapacity předem rezervovat přes online formulář na webu zámku.

 

Veškeré informace o Svatováclavských slavnostech naleznete na www.zameksvijany.cz/svatovaclavske-slavnosti.html

Napište nám