Adventní koncert na harfu

27. 11. 2022 (17:00 - 18:00)

Datum akce: 27. 11. 2022

Čas akce: 17:00 - 18:00

Místo konání: Zámek Svijany

Telefon: +420481770703

Poslechněte si o první adventní neděli koncert na harfu v podání harfistky Kataríny Ševčíkové.

 

Na koncertě pořádaném 27. listopadu od 17 hodin v komorní atmosféře zámecké kaple sv. Jana a Pavla zazní skladby z klasické hudby od renesance přes baroko až po hudbu 21. století, filmové balady, vánoční písně v úpravě pro sólo harfu a také vlastní tvorba interpretky.

Harfa je jeden z nejstarších hudebních nástrojů, o jehož historii a také způsobu hraní se dozvíte v průběhu koncertu řadu zajímavých informací.

 

Hudební ukázka: ZDE

 

Koncert začíná bezprostředně po rozsvěcení vánočního stromku na zámeckém nádvoří.

 

"Hudba je řeč andělů. Rozechvívá naše srdce a v hlubokém pohnutí nám dává zažít to, o čem slova ani netuší." 

 

Katarína Ševčíková patří mezi vyhledávané harfistky nejen v České republice a na Slovensku, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných zemích jako jsou Švýcarsko, Německo, Rakousko, Skandinávie, kde pravidelně vystupuje. Věnuje se především sólové hře a již pravidelně několik let ročně doprovází tóny harfy více jako 400 akcí, koncertů, gala večerů, privátních eventů. Kromě sólových koncertů také vystupuje i v komorních sestavách a spolupracuje s řadou hudebníků. Stala se tak za posledních deset let jednou z nejvyhledávanějších harfistek ve všech hudebních žánrech a také světa showbusinessu. 

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

 

 

Napište nám