Advent na Zámku Svijany

Chcete si zkrátit čekání na Vánoce a načerpat tu pravou vánoční atmosféru? Na Zámku Svijany je pro vás připraven bohatý program během celého prosince.

 

 

1. ADVENTNÍ TÝDEN

V sobotu 2. prosince od 10 do 17 hodin se nádvoří zámku stane dějištěm zámeckých Adventních trhů, které vždy slibují příjemnou vánoční atmosféru. Na tradičním jarmarku lze pořídit regionální výrobky a zajímavé vánoční dárky. Za zvuku koled budou moci návštěvníci ochutnávat také různé speciality a cukroví. Zahřeje je při tom svařené víno nebo třeba horká medovina. Během této adventní soboty budou přístupné všechny zámecké expozice za zvýhodněnou cenu. V 16 hodin se na nádvoří rozsvítí zámecký vánoční strom. Návštěvníci zde budou moci obdivovat ručně malovaný betlém a poslechnout si koledy, které zazpívají děti z MŠ Svijanský Újezd.

 

2. ADVENTNÍ TÝDEN

Druhá adventní neděle 10. prosince bude ideální pro rodinnou návštěvu. Zámek Svijany nabídne bezplatné prohlídky zámeckých expozic. Návštěvníci si budou moci projít expozice z doby bronzové, odhalit tajemství pohřebního rituálu, prohlédnout si kultovní svijanské labuťky nebo navštívit jeskyni pravěkého člověka. Pro děti bude opět připraven vánoční kvíz, který prověří jejich znalosti, prozradí něco málo o vánočních svátcích a expozicích. Pokud se dětem povede kvíz správně vyplnit, dostanou sladkou odměnu. V 17 hodin se v zámecké kapli sv. Jana a Pavla rozezní vánoční písně v podání Jarušky Sedláčkové a vokalistů, pan Petr Prádler jejich zpěv doprovodí hrou na dobové zámecké varhany.

 

3. ADVENTNÍ TÝDEN

Třetí adventní neděle bude patřit vánočním koledám v netradičním jazzovém podání. Od 17 hodin se mohou návštěvníci v zámecké kapli sv. Jana a Pavla zaposlouchat do jazzových koled v úpravě Bohuslava Lédla pro housle, violoncello, klavír, kontrabas a bicí. Zazní 10 nejznámějších koled a také úryvky z Rybovy mše vánoční "Hej mistře".

 

4. ADVENTNÍ TÝDEN

Adventní program na Zámku Svijany bude ve středu 20. prosince slavnostně ukončen v zámecké kapli. V 15 hodin zde zazpívá vánoční písně sólista Opery Národního divadla pan Luděk Vele. Od 14 hodin do ukončení akce si zájemci budou moci na zámeckém nádvoří zakoupit štědrovečerního kapra z rybářství Březina.

 

Vstupné na všechny akce je zdarma nebo dobrovolné. Během akcí si návštěvníci mohou zakoupit dárkové poukazy na pivní lázně nebo hry Arcana se slevou.

 

 

Těšíme se na vaši návštěvu!

Napište nám