AREÁL ZÁMKU SVIJANY V SOUTĚŽI STAVBA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2023

Jste našimi fanoušky a obdivujete proměnu, kterou zámecký areál od roku 2013 prošel? Zámek Svijany a Pivní lázně Svijany se uchází o cenu v Soutěži Karla Hubáčka Stavba roku Libereckého kraje 2023.

 

O soutěži:

Soutěž připomíná významnou osobnost architekta Karla Hubáčka, oceněného světovými cenami, který se výrazně zapsal do dějin architektury nejen v Libereckém kraji.

Soutěž Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje chce prezentovat kvalitní architekturu i stavitelství celého Libereckého kraje, podporovat komplexní realizaci staveb a venkovského prostoru od architektonického pojetí až po řemeslný detail. Současně dává vyniknout nový talentům, neboť každý by si přál, aby se v našem kraji narodil nový, třeba i menší, ale stejně chytrý, reinkarnovaný Ještěd.

(Zdroj: stavbaroku.lk )

 

Proč jsme do soutěže zařazeni:

Historický areál zámku a staré školy nacházející se v obci Svijany zakoupil v roce 2013 sousední PIVOVAR SVIJANY, a. s. se záměrem zpřístupnit tuto kulturní památku veřejnosti. Rekonstrukce probíhala v období od března 2015 do června 2016 a její součástí bylo i vybudování a otevření návštěvnického centra zahrnujícího služby recepce a infocentra v budově původní staré školy přes nádvoří zámku.

Od poloviny roku 2016 je obnovený zámek trvale zpřístupněn veřejnosti. Návštěvníci zde mohou zhlédnout původní kapli sv. Jana a Pavla či expozice s archeologickými nálezy z doby bronzové a kamenné pocházející z okolí Svijan i samotného zámku.

Od roku 2017 je možné ubytování ve 2. a 3. patře zámku, kde se nachází moderní hotel se 17 stylovými pokoji.

Zatím poslední investiční etapou je výstavba Pivních lázní Svijany, které se nachází ve druhé části budovy bývalé školy.  Výstavba započala v únoru 2021 a byla dokončena v únoru 2022. Památkově chráněná stavba byla zevnitř tvořena starými polorozbořenými cihlovými zdmi a udusanou hlínou, při výstavbě lázní se proto postupovalo velmi citlivě. Byl zde ponechán částečně odhalený krov, původní dveře včetně portálů či stará pískovcová dlažba, která našla své nové místo u vstupu do lázní. V interiéru byly využity přírodní prvky jako kámen, dřevo a sklo.  

 

Získáme i váš hlas?

Na profilu Zámku Svijany na webových stránkách Stavba roku stačí stisknout tlačítko HLASOVAT PRO TUTO STAVBU, které je zobrazeno v pravém horním rohu. Poté vyplníte svůj e-mail a hlas odešlete. Pro potvrzení vašeho hlasu je nutné kliknout na odkaz, který přijde do vaší e-mailové schránky. Zadaná e-mailová adresa slouží pouze pro potvrzení hlasu a nebude využita pro jiné účely. Každá osoba má jeden hlas, který může udělit jedné vybrané realizaci.

HLASOVAT ZDE

 

Hlasování probíhá od 14. března do 14. května 2023.  

 

 

Děkujeme vám za podporu, tým Zámku Svijany.

 

Napište nám