Dění na zámku během uzavírky Hotelu & Zámku Svijany

Hotel & Zámek Svijany je pro hosty a návštěvníky z důvodu vyhlášení nouzového stavu na území ČR sice dočasně uzavřen, to ale neznamená, že se tu nic neděje. Naopak, využíváme nutné uzavírky jak jen to jde! 

 

Klimatizace

Od 1. dubna započala montáž decentrální klimatizace na všech hotelových pokojích. Již v létě tak budou mít hosté možnost nezávisle v každém pokoji ovládat klimatizační jednotku umístěnou ve většině případů v podhledech pokojů. Práce budou dokončeny v druhé polovině dubna.

 

Přestavba a vydláždění zámeckého parkoviště

Od 31. března přestavujeme a dláždíme zámecké parkoviště. Stejně jako nádvoří zámku bude z čedičového odseku. Chceme tímto hlavně zamezit hromadící se vodě po deštích na ploše parkoviště, které nás při stávajícím povrchu trápilo. Práce by měly být dokončeny poslední týden v dubnu.

 

Oprava obvodových zdí zámeckého areálu

Před zimou byly obvodové zdi skoro v celém rozsahu zbaveny původní nepřilnavé omítky, která na mnoha místech z důvodu působení spodních a dešťových vod opadávala. Přes zimu jsme zdi nechali vysychat a nyní přijde fáze, kdy na ně budeme nanášet novou jednovrstvou probarvenou omítku, která bude kopírovat nerovnosti stěny, ale hydrostaticky ji neuzavře. Zároveň budou na mnoha místech rozebrány cihlové stříšky na těchto stěnách a po nanesení hydroizolační stěrky, budou opět zpět umístěny na místo. Práce budou probíhat ve 4 etapách a to postupně na severní zdi, jižní zdi ze strany nádvoří, jižní zdi ze strany zahrady a v poslední řadě západní zdi od silnice. Práce začnou v polovině dubna a plánovaný konec je první týden v červnu.

 

Výmalba prostor

Uvnitř zámku probíhá průběžná výmalba prostor. Z větší části již máme hotovou zámeckou chodbu i staré dřevěné schodiště. 

 

Zahrada

Po zimních spánku se nám probudila zámecká zahrada a my ji pečlivě připravujeme na sezónu.

 

Moc se na vás už těšíme

Napište nám