Kulturní léto na Zámku Svijany – koncerty, divadlo, netradiční prohlídky i sport

8. července 2020; babinet.cz: Zrekonstruovaný Zámek Svijany je od dokončení kompletní rekonstrukce před pěti lety častým cílem rodinných výletů návštěvníků z blízka i z daleka. Přijíždějí obdivovat zámeckou kapli s restaurovanými freskami, výstavu o historii zámku a jeho pánů nebo unikátní archeologickou expozici s nálezy z okolí Svijan. Letos v létě budou mít pro návštěvu zámku další pádný důvod – Kulturní léto s bohatým programem pro hosty každého věku.

 

 

Na programu Kulturního léta na Zámku Svijany jsou až do vrcholu sezóny – zářijových Svatováclavských slavností – koncerty, páteční posezení u piva s živou hudbou, divadelní představení či různé netradiční prohlídky zámku.

 

 

Na koncertech, které začínají vždy v 19.30, se na zámeckém nádvoří představí legendární liberecká kapela TĚLA (16. července), liberecká hudební ikona Jakub Děkan s kapelou (13. srpna) nebo pražská rocková skupina Doctor P.P. v čele s frontmanem Petrem Pečeným (27. srpna). Areál zámku a Zámecký šenk jsou pro hosty před koncerty otevřeny již od 18.30 a vstupné se pohybuje v předprodeji od 150 do 190 korun.

 

 

Milovníci divadla mohou ve středu 5. srpna na nádvoří Zámku Svijany zhlédnout herecký koncert Simony Stašové a Petra Nárožného v komediální divadelní hře Poslední ze žhavých milenců. Hra Neila Simona vypráví o starším majiteli rybí restaurace, jenž se
po sedmadvacetiletém manželství odhodlá k nevěře. Pod širou letní oblohou s kulisami renesančního zámku půjde jistě o nezapomenutelnou podívanou. Vstupné činí 550 Kč.

Příznivci pohodové atmosféry a večerního posezení u piva si přijdou na své ve vybrané pátky (10. července, 24. července, 21. srpna). U zámeckého grilu na ně bude čekat nejen svijanské pivo a občerstvení z grilu, ale od 19.00 také živá hudba, kterou obstará některá z lokálních kapel (Laxigal, Roubovaný vokurky, duo Dušan a Lucie).

 
Dětské i noční prohlídky

Zámek v létě nezapomene ani na děti. Pro nejmenší návštěvníky letos v termínech 25. července, 15. srpna a 5. září od 14.30 hodin připravil oblíbené dětské prohlídky ve zcela novém hávu. V zámeckých expozicích na ně bude čekat nejen nová pohádková postava, ale také neotřelé zábavné úkoly a hádanky. Za účast na prohlídce dostanou i sladkou odměnu.

Naopak jen pro dospělé jsou určeny noční komentované prohlídky zámku s archeologem
Mgr. Petrem Brestovanským. Zhruba dvouhodinová návštěva nočního zámku s renomovaným odborníkem nabízí mimořádný zážitek. První prohlídka po prázdninové pauze se uskuteční v pátek 4. září od 20.30 hodin. Místo si zájemci mohou za 110 korun rezervovat e-mailem na info@zameksvijany.cz nebo na telefonním čísle +420 481 770 703.

 

Pro sportovní fanoušky

V létě nebude na Zámku Svijany chybět ani sportovní vyžití. Jeho vrcholem bude v neděli
26. července tradiční cyklistický závod Cena Pivovaru Svijany. Hlavní závod je součástí seriálu Českého poháru veteránů v silniční cyklistice - EXTRALIGA MASTERS. Široká veřejnost si před jeho startem může změřit síly na osmnáctikilometrové trase Závodu přátel Svijanského piva.

 

Léto opět uzavřou Svatováclavské slavnosti

Konec léta bude ve znamení oslav svátku patrona českého piva - svatého Václava. Na Zámek Svijany přesně v den svých jmenin, tedy v pondělí 28. září, zavítá osobně již popáté. Všechny hosty tradičních Svatováclavských slavností pak čeká bohatý dobový program, v němž vystoupí kejklíři, šermíři a řada dalších bavičů. Ani letos nebude chybět limitovaná várka pivního speciálu DUX, přehlídka dobových a pivních šatů, pivní soutěže a degustace, projížďky dobovým kočárem areálem pivovaru a řada dalších atrakcí pro děti i pro dospělé.

 

Odkaz na předprodej vstupenek na všechny akce najdou zájemci přímo v kalendáři Kulturního léta na webu zámku www.zameksvijany.cz/kalendar-akci-2020

 

Zdroj: babinet.cz

Napište nám