Léto na zámku

Letní programovou nabídku zahájí v neděli 16. června Zámecké slavnosti.
Po nich čeká návštěvníky Zámku Svijany po celé léto řada zajímavých akcí.

 

Opět po roce k nám zavítá autor knihy Pivovary Českého ráje Jaroslav Egert s oblíbenou stejnojmennou přednáškou. Ve středu 3. července se dozvíte o historii i současnosti Pivovaru Hrubá Skála a turnovských pivovarů.

Na nádvoří zámku se 21. července a 12. srpna odehrají divadelní přestavení pod širým nebem. Budeme se bát se Strašidlem cantervillským a navštíví nás Kočovníci, kteří se na chvilku potřebují ukrýt u nás na zámku.

Pokračujeme Zámeckou nocí, která se koná 3. srpna. Netradiční komentované prohlídky, hra na varhany v zámecké kapli, procházka zámeckou zahradou a jedinečná atmosféra nočního zámku.

Sezónu zakončí 28. září oslava svátku sv. Václava, patrona českého piva. Svatováclavské slavnosti i letos přinesou zajímavý program na nádvoří i v zahradě. Nebude chybět příjezd svatého Václava na koni a narážení piva Dux.

Pro nezapomenutelný zážitek se pak můžete zúčastnit nočních prohlídek s archeologem Mgr. Petrem Brestovanským. Myslíme i na vaše nejmenší! Pro ně máme připraveny Zámecké kvízy a dětské prohlídky. Jejich termíny a další informace najdete ZDE.

Napište nám