Napsali o nás

Série akcí na zámku Svijany bude jako svíčky na adventním věnci odpočítávat dobu zbývající do Vánoc

24. listopadu 2022; Genus.cz: Zámek Svijany nezapomíná na návštěvníky ani po oficiálním ukončení sezóny. Na dobu adventní pro ně letos opět připravil řadu zajímavých akcí na nádvoří, v prostorách zámku i v zámecké kapli, které budou stejně jako svíčky na adventním věnci odpočítávat zbývající dobu do Vánoc. Celý adventní program je zdarma nebo jen s dobrovolným vstupným.

Chrastilo se už v pravěku

5. září 2022; Blesk: Na Zámku Svijany ukazují hračky ze žárových hrobů.

O záchranu Zámku Svijany se zasloužil místní pivovar. A vytvořil v něm řadu zajímavých expozic

30. května 2022; Český rozhlas: Mezi nejnověji opravené památky v Libereckém kraji patří Zámek Svijany. Jeho historie sahá do 16. století a je spojená s vařením piva. Pivovar se v záznamech objevuje už roku 1564 a samotný zámek pak o tři roky později, kdy Vartemberkové začali s jeho stavbou. Jeho dalšími majiteli pak byli například Jáchym Ondřej Šlik, Albrecht z Valdštejna či Karel Alain Rohan.

Zámek Svijany otevřel luxusní pivní lázně

29. března 2022; iDNES.cz: Pivo se v Pivovaru Svijany vaří už od roku 1564 a 460 let tak blahodárně působí na své konzumenty zevnitř. Letošní rok v tomto směru přinesl novinku – vybrané kvalitní suroviny a meziprodukty vznikající při výrobě piva budou na ně poprvé působit i zvnějšku zásluhou nově otevřených pivních lázní.

Svijanský zámek ukázal nálezy ze žárového pohřebiště

15. listopadu 2021; rtmplus.cz: Svijanský zámek uspořádal noční prohlídku s netradičním průvodcem, ujal se toho archeolog Petr Brestovanský. V rámci prohlídky mohli návštěvníci vidět např. nálezy ze žárového pohřebiště z doby bronzové.

Zámek Svijany zve na tradiční Svatováclavské slavnosti

22. září 2021; Babinet.cz: Zámek Svijany po dokončení kompletní rekonstrukce před šesti lety neláká jen na zámeckou kapli s restaurovanými freskami nebo unikátní archeologickou expozici s nálezy z okolí Svijan, ale i na řadu zajímavých akcí pro celou rodinu. Jejich zářijovým vrcholem jsou vždy oslavy svátku patrona české země a také českého piva - svatého Václava. I letos čeká všechny návštěvníky zámku při tradičních Svatováclavských slavnostech v úterý 28. září tradiční jarmark s ukázkami řemesel a dílničkami, bohatý dobový program a také prohlídky sousedního pivovaru a ochutnávky svijanského piva.

Za zámky podél řeky Jizery. Cyklovýlet provede Českým rájem

11. března 2021; kraj-liberec.cz: Sportovně založené turisty si Liberecký kraj hýčká. Aby ne: mají tu k výpravám do přírody takřka ideální podmínky po celý rok. Trasy, které v zimě zdolávají na běžkách, si v jarních a letních měsících mohou projet na kole. Nyní vydal Liberecký kraj novou brožurku, která obsahuje pětadvacet tipů na cyklistické výlety. Ty kraj postupně představí.

PES se přesunul do třetího stupně: Lidi, máme otevřeno

4. prosince 2020; ahaonline.cz: Jako když je PES celý den hladový a vy mu večer naplníte misku až po okraj. Podobně lačně jako on po ní se včera Češi vrhli do obchodů a restaurací, které se s uvolněním epidemických opatření po téměř dvou měsících konečně otevřely. Aha! pro vás zmapovalo, jak to vypadalo v daných provozovnách napříč republikou.

Svijany lákají na zrekonstruovaný zámek a výrobu piva od roku 1564

11. července 2020; autoweb.cz: Nově zrekonstruovaný Zámek Svijany je častým cílem rodinných výletů návštěvníků z blízka i z daleka. Vydejte se na něj také, čeká vás spousta zábavy.

Kulturní léto na Zámku Svijany – koncerty, divadlo, netradiční prohlídky i sport

8. července 2020; babinet.cz: Zrekonstruovaný Zámek Svijany je od dokončení kompletní rekonstrukce před pěti lety častým cílem rodinných výletů návštěvníků z blízka i z daleka. Přijíždějí obdivovat zámeckou kapli s restaurovanými freskami, výstavu o historii zámku a jeho pánů nebo unikátní archeologickou expozici s nálezy z okolí Svijan. Letos v létě budou mít pro návštěvu zámku další pádný důvod – Kulturní léto s bohatým programem pro hosty každého věku.

Zámek Svijany zahajuje adventní program. Nabídne i pivovarský elixír – Svijanského Předka

29. listopadu 2019; libereckezpravy.cz: Zámek Svijany přichystal pro své návštěvníky v předvánočním období speciální adventní program. Zahájí ho 1. prosince rozsvěcením vánočního stromu.

Návštěvníci Svatováclavské slavnosti na Zámku Svijany opět ochutnají silné světlé pivo DUX

15 září 2019; genus.cz: Stále oblíbenější Dny českého piva – svátek všech milovníků zlatavého moku a oslava tradice českých hospod – budou probíhat od 24. do 30. září celý týden a po celé zemi. Do akce Českého svazu pivovarů a sladoven se stejně jako při předchozích ročnících zapojí i Pivovar Svijany. Silné světlé pivo DUX, které letos pro tuto příležitost uvařil již potřetí, bude na čepu vybraných více než dvou set svijanských restaurací. 28. září budou moci výjimečné pivo, které se vaří jen jednou do roka, ochutnat i návštěvníci Svatováclavské slavnosti přímo na Zámku Svijany.
Napište nám