Napsali o nás

Zámek Svijany zve na tradiční Svatováclavské slavnosti

22. září 2021; Babinet.cz: Zámek Svijany po dokončení kompletní rekonstrukce před šesti lety neláká jen na zámeckou kapli s restaurovanými freskami nebo unikátní archeologickou expozici s nálezy z okolí Svijan, ale i na řadu zajímavých akcí pro celou rodinu. Jejich zářijovým vrcholem jsou vždy oslavy svátku patrona české země a také českého piva - svatého Václava. I letos čeká všechny návštěvníky zámku při tradičních Svatováclavských slavnostech v úterý 28. září tradiční jarmark s ukázkami řemesel a dílničkami, bohatý dobový program a také prohlídky sousedního pivovaru a ochutnávky svijanského piva.

Za zámky podél řeky Jizery. Cyklovýlet provede Českým rájem

11. března 2021; kraj-liberec.cz: Sportovně založené turisty si Liberecký kraj hýčká. Aby ne: mají tu k výpravám do přírody takřka ideální podmínky po celý rok. Trasy, které v zimě zdolávají na běžkách, si v jarních a letních měsících mohou projet na kole. Nyní vydal Liberecký kraj novou brožurku, která obsahuje pětadvacet tipů na cyklistické výlety. Ty kraj postupně představí.

PES se přesunul do třetího stupně: Lidi, máme otevřeno

4. prosince 2020; ahaonline.cz: Jako když je PES celý den hladový a vy mu večer naplníte misku až po okraj. Podobně lačně jako on po ní se včera Češi vrhli do obchodů a restaurací, které se s uvolněním epidemických opatření po téměř dvou měsících konečně otevřely. Aha! pro vás zmapovalo, jak to vypadalo v daných provozovnách napříč republikou.

Svijany lákají na zrekonstruovaný zámek a výrobu piva od roku 1564

11. července 2020; autoweb.cz: Nově zrekonstruovaný Zámek Svijany je častým cílem rodinných výletů návštěvníků z blízka i z daleka. Vydejte se na něj také, čeká vás spousta zábavy.

Kulturní léto na Zámku Svijany – koncerty, divadlo, netradiční prohlídky i sport

8. července 2020; babinet.cz: Zrekonstruovaný Zámek Svijany je od dokončení kompletní rekonstrukce před pěti lety častým cílem rodinných výletů návštěvníků z blízka i z daleka. Přijíždějí obdivovat zámeckou kapli s restaurovanými freskami, výstavu o historii zámku a jeho pánů nebo unikátní archeologickou expozici s nálezy z okolí Svijan. Letos v létě budou mít pro návštěvu zámku další pádný důvod – Kulturní léto s bohatým programem pro hosty každého věku.

Zámek Svijany zahajuje adventní program. Nabídne i pivovarský elixír – Svijanského Předka

29. listopadu 2019; libereckezpravy.cz: Zámek Svijany přichystal pro své návštěvníky v předvánočním období speciální adventní program. Zahájí ho 1. prosince rozsvěcením vánočního stromu.

Návštěvníci Svatováclavské slavnosti na Zámku Svijany opět ochutnají silné světlé pivo DUX

15 září 2019; genus.cz: Stále oblíbenější Dny českého piva – svátek všech milovníků zlatavého moku a oslava tradice českých hospod – budou probíhat od 24. do 30. září celý týden a po celé zemi. Do akce Českého svazu pivovarů a sladoven se stejně jako při předchozích ročnících zapojí i Pivovar Svijany. Silné světlé pivo DUX, které letos pro tuto příležitost uvařil již potřetí, bude na čepu vybraných více než dvou set svijanských restaurací. 28. září budou moci výjimečné pivo, které se vaří jen jednou do roka, ochutnat i návštěvníci Svatováclavské slavnosti přímo na Zámku Svijany.

Pátý ročník Horolezeckého festivalu nadchne každého

5. září 2019; ceskyrajvakci.cz: Horolezecký festival do Českého ráje prostě patří. Region, který je vyhledávaný kvůli krásám skal a přírody, již pátým rokem ožije tematicky. Festivalem. Ne ledajakým. Festival, který v Českém ráji dlouho chyběl, se zabývá horolezectvím, outdoorem a mnoha dalšími sporty, které lidi baví. Navíc na jednom místě můžete za jedno vstupné nashromáždit obrovské množství zážitků – besedy, akce, filmy, osobnosti i výuku. Tentokrát se akce uskuteční ve Svijanech, což pro účastníky znamená bezesporu větší komfort i dostupnost než v minulých ročnících, kdy byl festuival na Hrubé Skále. O tom, co nás na Horolezeckém festivalu 20. až 22. září 2019 čeká, jsme si povídali s jeho zakladateli – Borisem Hlaváčkem a Petrem Buditelem Švermou.

Zámek Svijany. Stavba, která je neodmyslitelnou součástí sousedního pivovaru

25.července 2019; vyslapy.cz: Zámek ve Svijanech nedaleko Turnova je znovuvzkříšenou památkou, která dnes vypadá, jako by se její stavba dokončila „včera“. Skvěle vypadající zámek Svijany stojí na tomto místě již přes 6 století a je nedílnou součástí pivovaru, který se nachází hned v sousedství. V současnosti slouží zámek jako hotel a místo, kde se konají svatební obřady.

Zámek tři roky láká turisty a svatebčany

24.června 2019; Mladá fronta DNES - Liberecký kraj; SVIJANY Nejenom ze Sychrova, Trosek či Frýdlantu je živ po historii dychtící turista. Do portfolia památek významně přispěl i zámek Svijany, který před zkázou zachránil stejnojmenný pivovar. V sobotu si tři roky od jeho otevření připomněly stovky lidí při Zámeckých slavnostech. Z píp proudil Zámecký máz, ležák, který pivovar uvařil na počest obnovy kulturní památky. Nechyběla hudba, kejklíři, stánky s rukodělnými výrobky ani živý velbloud.

Svijanský zámek ožil slavnostmi

23. června 2019; liberecky.denik.cz: Svijany – Kejklíř a kouzelnice pro nejmenší, pivo pro dospělé. Svijanský zámek oslavil v sobotu své třetí narozeniny od otevření veřejnosti a přilákal tak na nádvoří desítky lidí.

Zámecké slavnosti ve Svijanech 2019

10. června 2019; cestujsdetmi.cz: Zámek Svijany oslaví třetí výročí svého otevření již tradičními Zámeckými slavnostmi. Bohatý celodenní program nabídne zábavu pro celou rodinu, nebudou chybět stánky s občerstvením a na čepu samozřejmě Zámecký Máz. Zámecké slavnosti proběhnou již v sobotu 22. června.
Napište nám
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací