Netradiční prohlídky

Dětské prohlídky

Během zámecké sezony se mohou vaše děti zúčastnit speciální dětské prohlídky, která se koná od června do září, vždy první neděli v měsíci (s výjimkou července, kdy se koná druhou neděli v měsíci). Na prohlídku je nutná předchozí rezervace na e-mailu info@zameksvijany.cz nebo na telefonu +420 481 770 703. Prohlídka trvá zhruba 80 - 90 minut a je určena dětem od 4 do 8 let. Maximální kapacita je 10 dětí.

 

Pozor! Rodičům vstup zakázán!

Rodiče se během trvání dětské prohlídky mohou zúčastnit klasické prohlídky zámku bez průvodce nebo s průvodcem (prohlídka s průvodcem začíná od 15 hod.), odpočinout si v zámecké zahradě či navštívit Pivovarskou restauraci nebo Zámecký šenk. Dětská prohlídka je určena pouze dětem.

 

Co děti čeká?

Děti se vydají spolu s pohádkovou postavou do zámku, kde si pro ně zámecký skřítek Chmelík přichystal řadu zapeklitých úkolů a rébusů. Děti se skvěle zabaví, prověří své dovednosti, a přitom nenásilným způsobem získají informace o zámku a jeho expozicích. Na závěr prohlídky je navíc čeká sladká odměna.

 

Termíny prohlídek pro rok 2022 připravujeme.

   

 
CENA PROHLÍDKY: 
160 Kč (zahrnuje vstup na zámek a drobné dárky) 

 

Noční prohlídky s archeologem

Každý měsíc od května do listopadu (s výjimkou července a srpna), vždy druhý pátek v měsíci, se můžete těšit na netradiční noční prohlídku s archeologem Mgr. Petrem Brestovanským.

Čeká na vás přibližně dvouhodinová prohlídka, během které se dozvíte nepřeberné množství informací a zajímavostí o expozicích na zámku. Pan Petr Brestovanský vedl tým archeologů, kteří měli na starost vykopávky spojené se Zámkem Svijany před jeho rekonstrukcí, a jeho unikátní nálezy z žárového pohřebiště v nedalekých Příšovicích tvoří významnou součást archeologické expozice zámku.

Pro účast na prohlídce je nutná předchozí rezervace na info@zameksvijany.cz nebo na telefonu +420 481 770 703.

Videoreportáž z poslední Noční prohlídky s archeologem v roce 2021 ke zhlédnutí: ZDE

 

Termíny prohlídek pro rok 2022 připravujeme.

   

 

CENA PROHLÍDKY

Dospělí

140 Kč

Děti od 6 let do 15 let, studenti, senioři

90 Kč

Děti do 6 let, držitelé průkazu ZTP

zdarma

Rodinné vstupné (max. 2 dospělí a 3 děti)

410 Kč

 

Zámecký kvíz k prohlídce bez průvodce

Chcete, aby se vaše děti při prohlídce dobře pobavily? Dokupte jim k prohlídce bez průvodce Zámecký kvíz. Kvíz obsahuje 12 otázek s 3 možnostmi odpovědí, tu správnou děti odhalí při prohlídce. Po úspěšném zodpovězení všech otázek dostanou na recepci sladkou odměnu. V ceně 20 Kč je zahrnut kvíz, zámecká propiska a sladká odměna za správné vyplnění. Hru doporučujeme dětem od 7 let. Zámecký kvíz je možné hrát kdykoliv v otevírací době zámku.

Napište nám
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací