Poprvé si zámek prohlédli partneři

V pondělí 20. června si Zámek Svijany prohlédli partneři rekonstrukce

Téměř dva roky byli nedílnou součástí přeměny Zámku Svijany, a proto si podle nás zasloužili projít si ho pohodlně v soukromí několik dní před ostatními návštěvníky. Řeč je o našich partnerech, které jsme v pondělí 20. června pozvali na slavnostní zahájení provozu Zámku Svijany. 

Všechny hosty, jichž byly téměř dvě stovky, přivítal v zámecké kapli ředitel Pivovaru Svijany Ing. Roman Havlík. Ten poděkoval všem partnerům, bez nichž by rekonstrukce zámku nemohla být realizována tak rychle a v tak velkém rozsahu. Stejně důležitým faktorem v průběhu oprav byla i možnost využít téměř 30 mil. Kč z EHP fondů 2009 – 2014, totožnou sumou přispěl i investor, Pivovar Svijany.

V průběhu slavnostních projevů dostal slovo i zástupce norského velvyslance pan Terje B. Englund, který kvitoval to, že významnou kulturní památku zrenovoval soukromý subjekt, Mgr. Tereza Vavrečková z Ministerstva financí, jež pohovořila o funkci státu jako zprostředkovateli finanční podpory z EHP fondů 2009 – 2014, hejtman Libereckého kraje Mgr. Martin Půta, který ocenil, že se zámek vrátil do rukou svého původního majitele i rozsáhlou spolupráci veřejného a soukromého sektoru a starosta obce Svijany Ing. Petr Felkner, který si pochvaloval velmi dobrou spolupráci se zdejším Pivovarem Svijany a vyslovil přání, aby se Zámek Svijany těšil velkému zájmu návštěvníků.

Všichni mluvčí se shodli na jednom – obnova zchátralé památky v malé severočeské obci byla velkým filantropickým počinem, jakých je v naší zemi pomálu.

Po krátké hudební vsuvce v podání sólisty Opery Národního divadla Luďka Veleho měli všichni přítomní příležitost poprvé si prohlédnout čerstvě dokončené výstavní expozice a my věříme, že se na Zámek Svijany vrátí ještě několikrát i se svými rodinami.

Napište nám