Prezident Zeman navštívil zámek Svijany

Prezident České republiky Miloš Zeman v rámci své oficiální návštěvy Libereckého kraje navštívil 10. května 2017 zámek Svijany, kde spolu s hejtmanem Martinem Půtou poobědval s podnikateli a významnými osobnostmi Libereckého kraje.

Oběd se podával v nově otevřené restauraci Zámecký šenk přímo v areálu zámku Svijany.  Při své premiéře restaurace pro vzácné hosty připravila menu skládající se z jizerskohorské bramborové polévky s houbami, filírovaného jeleního hřbetu na houbovém ragů se šťouchaným bramborem a lívanců s borůvkami a mandlovou drobenkou. K pití se podávalo pivo z nedalekého Pivovaru Svijany - prémiový ležák „450“ a jako digestiv speciál Baron 15 %.

„Jsme rádi, že si pan prezident a pan hejtman vybrali pro setkání s osobnostmi Libereckého kraje právě náš zámek. Je to pro nás velké ocenění a znamení, že se zámek Svijany po nedávné rekonstrukci stává centrem nejen kulturního, ale i společenského života. Právě to bylo od samého začátku naším cílem,“ řekl Roman Havlík, ředitel Pivovaru Svijany.

Pan prezident s panem hejtmanem strávili na zámku necelé dvě hodiny. Poté se společně přesunuli do Jilemnice.

Další fotografie z návštěvy pana prezidenta najdete v naší fotogalerii.

 

Prezidenta přivítal na zámku Roman Havlík, ředitel Pivovaru Svijany

Napište nám