Přijďte na zámek

 

V souvislosti s přechodem České republiky do třetího stupně rizika podle protiepidemického systému PES otevíráme od čtvrtka 3. prosince zámek pro hráče dobrodružných her Arcana a zájemce o prohlídku zámeckých expozic.

Při přechodu ČR do PES 4 a výše není možné hrát dobrodružné hry Arcana ani si prohlédnout zámecké expozice.

 

Zámecká Arcana

Dobrodružná hra Arcana vás provede zámkem a jeho neuvěřitelnou historií. Vaším věrným průvodcem bude herní aplikace v tabletu nebo telefonu, která vám bude zadávat úkoly, radit jak překonat překážky a v případě nouze vám napoví. Interaktivní dobrodružná hra, spojuje možnosti online her, tajných skrýší a reálných šifer. Krom toho, že hra vyzkouší váš důvtip a postřeh, zároveň vás a vaši rodinu či přátele velmi dobře zabaví.

Více informací

 

 

Putovní Arcana

Rodinná Putovní hra Arcana provede vás a vaše děti okolím Zámku Svijany. Jediné, co budete mít při sobě, bude speciální batoh, pomocí něhož budou děti za vašeho mírného dohledu a pomoci plnit úkoly a překonávat překážky. Ti nejbystřejší a nejšikovnější se dostanou do cíle, kde na ně čeká poklad. 

Více informací

 

 

Soukromá prohlídka zámeckých expozic s průvodcem nebo víkendové prohlídky bez průvodce

Zámek Svijany, který je od své rekonstrukce otevřen veřejnosti od roku 2016, je oproti jiným zámkům tak trochu jiný. Jelikož se nedochovalo původní zámecké vybavení, jsou jeho expozice muzejního typu. Svijany se nacházejí v archeologicky významné oblasti, můžete si proto na zámku prohlédnout unikátní archeologickou expozici, pocházející zejména z 3000 let starých nálezů v nedalekém okolí, seznámit se s pohřebním rituálem doby bronzové či si prohlédnout netradiční bronzový poklad. Ohromí vás vysvěcená kaple sv. Jana a Pavla, která je v sezóně atraktivním místem pro pořádání svatebních obřadů. Při prohlídce se také dozvíte více o historii zámku či lázeňství a pivovarnictví. V zámeckém podzemí je k nahlédnutí částečné zasypaná tajná chodba.

Nabízíme vám možnost rezervace soukromé prohlídky, kdy vás expozicemi provede zkušený průvodce.

Novinkou letošního roku jsou nekomentované víkendové prohlídky zámku i mimo sezónu (listopad - březen). Zámecké expozice si můžete přijet prohlédnout každý víkend (mimo 26. - 27. 12. 2020) od 9 do 17 hodin. Prohlídky jsou bez průvodce a ceník odpovídá sezónnímu ceníku prohlídek bez průvodce. V případě přechodu ČR do 4 a vyššího stupně protiepidemického systému PES budou prohlídky zrušeny. 

Více informací

 

 

Na Zámku Svijany dodržujeme veškerá opatření potřebná k zamezení šíření koronaviru. Abychom vás maximálně ochránili a zamezili vzájemnému setkávání vícero osob, je na naše hry i soukromé prohlídky nutná předchozí rezervace na emailu info@zameksvijany.cz nebo tel. +420 481 770 703.

 

Těšíme se na vás,

Tým Hotelu a Zámku Svijany

Napište nám