První noční prohlídka

První noční prohlídka

V úterý 5.7.2016 proběhla 1. noční prohlídka na zámku. Zájem z řad veřejnosti nás velmi mile překvapil. Romantickou podívanou doplněnou poutavým komentářem archeologa Petra Brestovanského vidělo 65 návštěvníků. Kapacita byla omezená z důvodu zachování komornější atmosféry. Tímto se omlouváme všem, kteří se na prohlídku nedostali. Vzhledem k tomu, že otázky nebraly konce, diskutovalo se na nádvoří zámku ještě krátce před půlnocí. Pohádkové nasvícení zahrady i samotné stavby dodalo celé akci osobitou a kouzelnou atmosféru.

Nejvíce nás potěšilo to, jak návštěvníci pozitivně komentovali proměnu zámku v reprezentativní stavbu. Dalším pohlazením bylo jejich nadšení nad tím, že unikátní nálezy z naleziště u Příšovic v poloze „Na Cecilce“ i přes všechny peripetie nakonec našly takto důstojné místo k vystavení. Utvrdilo nás to v tom, že vize i cesta, kterou jsme se vydali, jsou správné.

Vzhledem k velice kladnému ohlasu jsme se rozhodli naplánovat další noční prohlídku na pátek 5.8.2016. Pokusíme se jí ještě více vylepšit a okořenit, aby spokojenost návštěvníků byla maximální. 

 

 

 

Napište nám