Varhanní koncert

03. 12. 2017 (17:00)

Datum akce: 03. 12. 2017

Čas akce: 17:00

Místo konání: Zámek Svijany

Telefon: 481 770 703

Aby pro vás nebylo předvánoční období jen obdobím shonu, připravili jsme pro vás adventní program na Zámku Svijany, během kterého si můžete odpočinout a nasát jedinečnou vánoční atmosféru. Hned první adventní neděli si můžete přijít poslechnout významného českého varhanního mistra Václava Uhlíře na koncert u příležitosti nově zrestaurovaných varhan z 18. století.

Program první adventní neděle na Zámku Svijany:

15:00 - rozsvěcení vánočního stromku na nádvoří Zámku Svijany, více info zde.

 17:00 - varhanní koncert v zámecké kapli sv. Jana a Pavla

Hana Medková - soprán

Václav Uhlíř - varhany

 

VSTUPNÉ ZDARMA

 

Program varhanního koncertu

  • B. M. Černohorský - Toccata C dur; Regina coeli                                                                       
  • J. S. Bach - Preludium a fuga F dur; Schaffe können sicher weiden                                           
  • G. F. Händel - Koncert B dur pro varhany  (1. věta); Árie z opery Rinaldo
  • W. A. Mozart  - Andante F dur; Alleluja (Exsultate jubilate)
  • J. Haydn - Flötenuhr (výběr); Árie Gabriela z oratoria Stvoření                                       
  • J. K. Kuchař  - Partita C dur                                                                      
  • J. S. Bach-Ch. Gounod - Ave Maria                                                                          
  • V. Uhlíř    - Improvizace  na adventní píseň Co již dávní proroci

 

Těšíme se na Vás!

 

 

Medailonky vystupujících: 

 

 

Václav Uhlíř (1954) Po maturitě na gymnáziu v Hradci Králové byl přijat na Akademii múzických umění v Praze do třídy Prof. Jiřího Reinbergera. Absolvoval v roce 1980 u Prof. Milana Šlechty. Během studia se úspěšně zúčastnil několika varhanních soutěží. Od roku 1970 působí na kůru kostela Panny Marie v Hradci Králové jako varhaník a sbormistr. Od roku 1974 se soustavně věnuje koncertní činnosti u nás i v zahraničí. Zajímavé jsou rovněž nahrávky pro rozhlas a hudební vydavatele. Z jeho četných nahrávek pro rozhlas stojí za zmínku zejména cyklus českých historických varhan, který se dodnes vysílá na stanici Vltava. Z diskografie, která čítá na 20 CD je pozoruhodný zejména profilový kompaktní disk s názvem Česká varhanní tvorba. Od roku 1990 zastává na biskupství v Hradci Králové funkci diecézního organologa. Je rovněž spoluautorem publikace Historické varhany v Čechách (Libri 2000) a autorem monografie Varhany královéhradecké diecéze (Garamon 2007). Za dlouholetou službu církvi a zejména péči o varhany v diecézi byl na návrh biskupa Mons. Dominika Duky v roce 2008 oceněn papežem Benediktem XVI. vyznamenáním Pro Ecclesia et Pontifice.  

 

 

 

 

Hana Medková (1977) absolvovala konzervatoř v Pardubicích ve třídě prof. J. Hamplové a koncertní a operní zpěv na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Je laureátkou domácích i mezinárodních pěveckých soutěží. Své pěvecké umění dále zdokonalovala pod vedením M. Fidlerové-Sopirové, Nancy Henninger a A. Carangela. Již během studií hostovala ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, Státní opeře Praha a Moravském divadle Olomouc. Věnuje se koncertní činnosti, spolupracuje s domácími i zahraničními orchestry (Slovenská filharmonie, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králové, Wroclawska Orkiestra Kameralna Leopoldinum a další). Její doménou je zejména komorní hudba, repertoár zahrnuje duchovní, písňovou i operní tvorbu od baroka po současnost. Pedagogicky působí na Konzervatoři v Pardubicích, kde je zároveň vedoucí pěveckého oddělení. V současné době studuje doktorandské studium na Fakultě umění University Ostrava.

 

 

 
Napište nám