Ve Svijanech vystoupí koncertní sbor Zvonky, následně Míša Mervartová

26.11.2018; liberecko.regiony24.cz: Zámecká kaple ve Svijanech nabídne v krátkém časovém sledu hned dva koncerty. Nejprve se tady představí koncertní sbor Zvonky, následně si můžete poslechnout talentovanou Míšu Mervartovou.

 

Přijďte se naladit na vánoční atmosféru do zámecké kaple ve Svijanech. A to při večerním koncertu Dětského pěveckého sboru Zvonky Mnichovo Hradiště, který je na programu v pátek 30. listopadu od 18 hodin.

Koncertní sbor Zvonky sdružuje 40 až 50 dětí ve věku od 11 do 19 let. Zvonky se účastní koncertů, festivalů a soutěží po celé republice, ze soutěží si pravidelně odváží zlatá pásma. Široký repertoár sboru sahá od vážné hudby přes lidové písně a spirituály až k muzikálové, jazzové a moderní tvorbě. Zvonky vedou Alena a Ladislav Hejlovi, na klavír doprovází Tomáš Hejl.

O dva dny později, v neděli 2. prosince, si můžete na stejné místo přijít poslechnout vánoční koncert talentované Míši Mervartové. Začne v 17.15 hodin. Koncert se uskuteční po rozsvěcení stromku, které proběhne od 17 hodin na nádvoří zámku. Repertoár se bude střídat pro děti i dospělé, uslyšíte vánoční koledy, pohádkové písničky, které neodmyslitelně patří k Vánocům, i pro nás už klasické americké tradicionály.

Talentovaná rodačka z Liberce má za sebou již řadu úspěchů. Šest let zpívala ve sboru Severáček, již sedmým rokem tančí v klubu A-styl (street dance a jazz dance). Od roku 2013 se účastní různých soutěží ve zpěvu. V letošním roce se stala vítězkou v celostátní soutěži Česko zpívá avítězkou i absolutní vítězkou mezinárodní soutěže Internacional Young Talent Festival v Ostravě. Pravidelně vystupuje s Big Bandem Felixe Slováčka.

Zdroj: liberecko.regiony24.cz

Napište nám