Mnoho povyku pro nic

16. 08. 2023 (20:30 - 22:30)

Datum akce: 16. 08. 2023

Čas akce: 20:30 - 22:30

Místo konání: nádvoří Zámku Svijany

Telefon: +420 481 770 703

Rozmarné dílo geniálního básníka jeviště Williama Shakespeara a jeho věčný příběh o lásce, která čelí pomluvám, v podání herců Divadla F. X. Šaldy Liberec na jevišti pod širým nebem na Zámku Svijany.

 

Přijďte ve středu 16. srpna od 20:30 hodin zhlédnout komedii od Williama Shakespeara - Mnoho povyku pro nic. Dějištěm hry se stane nejen nádvoří zámku, ale i samotný Zámek Svijany.

 

Divadelní hra - "Mnoho povyku pro nic"

Tentokrát do sicilské Messiny umístil Shakespeare příběh své komedie z roku 1599. Ale mohl by se odehrát prakticky kdekoliv na světě a v kterékoliv době. Záludnost, všudypřítomné a věčné drobné všiváctví, které pomluvou způsobí veliký rozruch – to je motor komedie. Claudio a Hera se milují a chtějí se brát, jenže na světě jsou lidé, kteří druhým nic nedarují, přestože jim jejich nezdar nic nepřinese. Pomluvou a intrikou svatbu znemožní. Jak milující dopadnou? Jako v komedii. Stejně jako druhý pár Benedik a Beatricie, dva singls, solitéři, kteří svatbu odmítají a štěkají se tak, že jeden bez druhého nemohou vydržet. Ženit se, či neženit? To je, oč v komedii také poběží. A k tomu přidejme snad nejpitomější strážníky světové dramatiky, v jejichž postavách povýšil autor blbost na umění. Sečteme-li to, máme komedii vrcholně vtipnou, zralou a s trochou hořkosti nad nekonečnou lidskou pošetilostí. To všechno jsou ingredience, které vás zaručeně nezklamou a zaručeně pobaví.

 

Vstupné: 390 - 590 Kč 

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE.

Vstupenku je možné zakoupit i na recepci Zámku Svijany.

Více informací o hře: ZDE

Pořadatel akce: www.saldovo-divadlo.cz

Napište nám